Good Contents Are Everywhere, But Here, We Deliver The Best of The Best.Please Hold on!
Data is Loading...
New York +1555225314
GÜMÜŞ CANKURTARAN EĞİTİMİ

Katılım Koşulları

1-) İyi derecede yüzme bilmek (Bir yere/şeye tutunmadan, durma ihtiyacı hissetmeden yüzebilmek)
2-) 18 yaşını doldurmuş olmak.
3-) Sağlık açısından Cankurtaranlık yapmasına mani durumu olmaması (Kursiyerin Sağlık Bildirimi ile beyanı geçerlidir)
4-) En az ilköğretim veya ilkokul mezunu olmak ve bunu belgelemek,
5-) BRONZ CANKURTARAN BELGESİNE SAHİP OLMAK

Hakları : Bu kursun sonunda 5 metreden derinhavuzlarda, akarsu, göl ve denizlerde cankurtaran olarak görev alabilme yetkisi kazanırsınız. Alacağınız belge tüm cankurtaran belgelerinde olduğu gibi 2 yıl geçerlidir. İki yılın sonunda sağlık koşullarını hâlâ sağlamakta iseniz, cankurtaran ve ilk yardım tekniklerindeki güncellemeler hakkında bilgi sahibi olup belgenizi yeniletebilirsiniz.

Önemli Not : Federasyonumuzun 2014 tarihinde yaptığı değişiklik ile belge vizelerinde (yenilemelerinde) kural değişikliği olmuştur. Artık cankurtaranların belge bitiş tarihinden itibaren 6 ay içinde yenileme yapması gereklidir. Örneğin kartının üzerinde Geçerlilik Tarihi olarak 21.02.2017 yazıyorsa, kişinin en geç 21.08.2017 tarihinde yenileme yapması gerekmektedir. Eğer bu süreyi geçerse kişinin yeniden kurs görmesi gerekir. Bu nedenle kısa bir hatırlatma ile ekonomik bir yenileme yapmak isteyen arkadaşlarımızın bu hususa dikkat etmelerini tavsiye ederiz.

Sertifika almak için : 13 Saat teorik ders, 8 saat deniz yada gölde gerçekleştirilecek derin su çalışması yapılır.Kursun iki günü dershanede teorik eğitim ve mankenler üzerinde ilk yardım tekniklerini içerir. Bir günü ise deniz ya da gölde pratik eğitimleri kapsar.

Teorik Ders Ücreti : 850 TL

Teorik Ders Ücretine Dahil Olanlar : 13 Saat teorik ders, 8 saaat deniz ya da göl derin su çalışması, ILS ve TSSF onaylı Gümüş Cankurtaran Belgesi.

ÖNEMLİ NOT

Federasyona kurs açmak için izin bildirimi yapılacağından, kursu almak istediğiniz tarihten en az 15 gün önce bizi haberdar etmeniz ve kaydınızı yaptırmanız gerekmektedir.Dolayısıyla kursu başarıyla tamamlayıp belgenizi almanız 18 günü bulabilir. Bu sebeple bize erkenden başvurmanız önemlidir.